W czasie ogólnoświatowej zarazy każdy z nas próbuje mimo wszystko realizować swoje cele. Choć reakcje rządowe będące odpowiedzią na dalszy rozwój problemu mogą przekreślić niektóre plany, nadal próbujemy dostosować się i działać. Spore utrudnienia mają w tym czasie kandydaci na prawo jazdy, którzy nie mogą w sposób stacjonarny uczestniczyć w standardowym szkoleniu przygotowującym. Jednak wiele ośrodków, w tym nasza placówka udostępnia możliwość zdalnego przygotowania do egzaminu. Jak wygląda takie szkolenie w praktyce?
Jak przebiega zdalny kurs prawa jazdy?
Ośrodek szkoleniowy, przygotował specjalną platformę e-learning ową, dzięki której każdy kursant w dowolnym momencie ma dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych. Informacje znajdujące się w platformie posegregowane zostały do konkretnych tematów i modułów, dzięki temu kursant krok po kroku może zapoznać się z wszystkimi potrzebnymi zagadnieniami.
Nauka zdalna to nie tylko możliwość odsłuchania wykładów teoretycznych, które były podstawowym źródłem informacji w przypadku kursów standardowych. Platformy udostępniają osobom odbywającym kurs dodatkowe materiały szkoleniowe, notatki, a także quizy i testy sprawdzające wiedzę. Dzięki nim można doskonale przygotować się do egzaminu teoretycznego.
Po przejściu takiego szkolenia można zapisać się na egzamin teoretyczny organizowany przez WORD. Nie ma w tym przypadku konieczności zaliczenia wcześniej części praktycznej, należy jedynie pamiętać o konieczności wyrobienia Profilu Kandydata na Kierowcę.
Co z nauką prowadzenia pojazdu?
Pewne przygotowanie do poruszania się po drogach, kursant zdobywa już podczas nauki zdalnej. Tutaj może skorzystać z licznych pytań testowych, które dotyczyć będą przykładowo zasad pierwszeństwa na standardowych skrzyżowaniach.
Oczywiście, zdalne nauczanie nie jest w stanie zapewnić pełnego praktycznego przygotowania. W przypadku nauki prowadzenia samochodu nadal stosowane są tradycyjne metody nauki, przy zachowaniu odpowiednich rygorów sanitarnych. Istotną zmianą, która weszła w życie w okresie zarazy jest brak możliwości zabierania ze sobą osoby towarzyszącej na czas prowadzenia ćwiczeń praktycznych.
Zalety zdalnej nauki
Wbrew pozorom, taki cykl nauki ma jednak sporo zalet. Zdalna nauka znacznie lepiej trafia do młodych osób, które najczęściej decydują się na odbycie kursu na prawo jazdy. Zajęcia interaktywne dostępne na platformie mogą znacznie lepiej zachęcić do pracy, niż teoretyczne kilkugodzinne wykłady w trybie stacjonarnym.
Dodatkowym atutem zdalnej nauki jest jej mobilność. Kursant ma pełen dostęp do materiałów przez cały czas i może z nich skorzystać z dowolnego urządzenia. W przypadku kursu stacjonarnego istnieje konieczność uczestnictwa w wykładach, które mogą odbywać się w niesprzyjającym terminie.
Zajęcia online umożliwiają naukę w ulubiony dla kursanta sposób. Może on wykorzystać standardowe notatki, zapoznać się z treścią pytań egzaminacyjnych, obejrzeć nagrania czy wziąć udział w quizach i testach. Wszystko to pomoże szybciej i efektywniej opanować wiedzę.