Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że zdobycie prawa jazdy może bardzo pomóc w codziennych dojazdach do pracy czy szkoły. Pomimo tego, że większość młodych ludzi od razu po osiągnięciu pełnoletności stara się o wyrobienie licencji, niektórzy nadal nie mają uprawnień do kierowania samochodem. Przyczyna może leżeć po stronie opłat, bowiem odbycie kompleksowego szkolenia, praktycznej nauki i koszty egzaminów mogą stanowić u niektórych zbyt poważne obciążenie budżetu. Ale można wtedy skorzystać z dofinansowania…
O co chodzi z tym dofinansowaniem?
Osoby korzystające z programu „Kierunek kariera” mogą liczyć na dofinansowanie kursu na prawo jazdy w wysokości 85% ceny takiego szkolenia. Program ten dostępny jest dla osób zamieszkałych na terenie województwa małopolskiego po spełnieniu kilku dodatkowych warunków. Dotyczy on przeprowadzenia szkoleń na prawo jazdy kategorii B, A oraz A2.
Jak widać, program pozwala pokryć znaczną część kosztów, które klient musiałby wydać na kurs prawa jazdy. Biorąc pod uwagę, że stawki za szkolenia na samochód osobowy zwykle znacznie przekraczają 1500 zł, to doskonała opcja do minimalizacji kosztów.
Spełniasz warunki? Zatem możesz skorzystać z programu
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, program przysługuje osobom zamieszkałym na terenie województwa małopolskiego, które dodatkowo powinny:
- znajdować się w przedziale wiekowym 25-49 lat,
- posiadać status zatrudnionego na podstawie dowolnego typu umowy,
- posiadać wykształcenie nie wyższe niż średnie z zaliczonym egzaminem dojrzałości.
W projekcie mogą brać udział również osoby starsze, które również powinny spełniać powyższe warunki i dodatkowo mogą posiadać wykształcenie wyższe. Do wzięcia udziału w programie dofinansowania, uprawnieni są także rolnicy i członkowie ich rodzin, cudzoziemcy z obywatelstwem polskim lub ważnym zezwoleniem na pobyt oraz osoby prowadzące działalność bez zatrudnienia dodatkowych pracowników.
Jak się zapisać?
Aby zarejestrować się w programie, należy przejść procedurę weryfikacji poprzez formularz dostępny na stronie projektu. Po uzupełnieniu danych zostaje przeprowadzony proces kwalifikacji oraz spotkanie z doradcą zawodowym, dzięki któremu klient będzie mógł skonsultować swój rozwój ze specjalistą.
Po pomyślnie odbytym procesie weryfikacji należy odszukać w wyszukiwarce placówki i konkretnego szkolenia i następnie ustalić ilość bonów niezbędnych do opłacenia jego kosztów. Później klient zamawia bony przez dostępny na stronie formularz i podpisuje umowę z WUP. Jednym z końcowych etapów jest wpłata środków na 15% wkład własny do kursu. Po uiszczeniu zapłaty i dopełnieniu formalności, można przystąpić do nauki jazdy w wybranym ośrodku.